Powiększanie i modelowanie warg sromowych

Wskazania

Pacjentki decydujące się na ten zabieg chcą uwydatnić zarys warg sromowych, zwiększyć ich objętość, wyrównać dysproporcje oraz poprawić ich jędrność i spoistość. Pomimo, iż nie jest to rozległa operacja, powinna być wykonana przez wyspecjalizowanego lekarza, a zabieg powinien być przeprowadzany przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

 

Przygotowanie: link do informacje dla pacjentek

 

Technika zabiegu

Zabieg powiększenia warg sromowych można wykonać przy użyciu materiału syntetycznego pod postacią kw. hialuronowego. Metoda ta jest jednak przez nas, jak i większość specjalistów chirurgii plastycznej negatywnie oceniana ze względu na duże ryzyko poważnych powikłań pooperacyjnych.

Zdecydowanie odpowiedniejszym materiałem używanym przy tego rodzaju operacjach jest własna tk. tłuszczowa. Zostaje ona pobrana w sposób sterylny z powłok brzucha, kolan, lub ud, następnie pod odpowiednim opracowaniu zaaplikowana pod skore warg sromowych.

 

Rodzaj znieczulenia

Operacja może być przeprowadzana zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym

 

Czas trwania

Operacja trwa ok. 45 min.

 

Rekonwalescencja

Po ok 7-10 dniach pacjentki powracają do codziennej aktywności. Obrzęk i zasinienie operowanej okolicy utrzymuje się ok 2 tygodnie. Natomiast po ok 3 tygodniach Pacjentki mogą powrócić do aktywności seksualnej.